Menu
 • 977 Görüntülenme
 • 0 Cevaplar

 1. #1
  Avatar Resmi
  BannedUser
  Guest
  Mesaj
  n/a
  Konu
  192
  Arkadaslar artık 1.8 veya 1.7 ile vize alır mıyım ? gibi baslıkları sık sık görmeye baslayacak gibiyiz defalarca anlattık gene anlatalım.

  0.1 le bile vize alabilir siniz. Yani ortalaması 2.0 altı ogrenciler programa katılamaz diye bir kural yoktur. Notunuzun iyi olması sizin vize almanızı kuvvetlendirir. Vize görevlileri notları degerlendirirken baska kıstaslarda kullanır.

  Ornegin okudugunuz bolumun zorlugu. Ya da donem ıcı yasadıgınız bir rahatsızlık. Work and Travel a sadece basarılı ogrencıler katılır dıye bır kural yoktur.

  Bazı firmalar ortalaması 2.0 altı olan ogrencileri almaz ki bunlar adları duyulmus buyuk sirketlerdir genelde bunda da amac ogrencı ret alırsa yerlestıgı ısın zıyan olmasını dusunmeleridir. Yani ogrencinin ret alması onlar icin 700-800 dolarlık bir kayıptır.

  Ancak ogrenci her sekılde uyarılmak zorundadır. Nedensiz sekilde ortalaması 1.2 1.5 olan ogrencinin vize alma sansı aynı durumda olup ortalaması yuksek olan ogrenciye gore daha zayıftır. Bu sekilde ogrenci risk alıp girmek istiyorsa ogrenciye gerekli kolaylık saglanmalı sansının arttırılması icin yardım edilmeldir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 1