Menu
 • 342 Görüntülenme
 • 0 Cevaplar

 1. #1
  Avatar Resmi
  Antalyalı
  Acemi Watçı
  Mesaj
  25
  Konu
  6
  Üye Avatarı

  Mesaj:25

  Konu:6

  Beğeni:0

  Lokasyon:Trabzon

  Arkadaşlar bilindiği gibi Türklerin Ermeni soykırımı yaptığını iddia eden haberler dünya basınında çok geniş yer buluyor ve çoğu Avrupa ülkesi kendi meclisinde Türklerin bu soykırımı yapıp yapmadığını oyluyor, ülkemiz ve Türkler aleyhine ezici sözler sarfediyorlar, tarihte Ermenilerin yapmış olduğu hocalı katliamı, kuba katliamı gibi haince ve alçakca kırımlar, yüz binlerce sayıda öldürülen Türkler avrupa medyasında hiç yer bulmazken Ermeni soykırımı diyince hepsi şahlanıyor biraz duyarlı olup bu haberi Amerika'da yaşayan eş dosta akrabaya ulaştırıp bu imza kampanyasına destek verirlerse ümit ediyorum ki ABD basınında büyük bir etki yaratacak ve dile getirilmeyen şeyler artık gün yüzüne çıkacak, Amerika'da yaşayan çok sayıdaki Ermeniler ile ilgili haberler ABD'den gelen Türk arkadaşlarımız tarafından da zaten sık sık dile getiriliyor ve Türklere karşı tavırlarının ne olduğunu herkes biliyor artık buna dur demenin vakti gelmiştir, saygılarımla.. (haber asaşğıda-milliyet)  Ermenilerin katliamları Beyaz Saray sitesinde

  Beyaz Saray resmi internet sitesinde, Ermeni çetelerin 1914-22 yıllarında Anadolu’da yaptıkları katliamların duyurulması ve ABD Başkanı Barack Obama’nın konuya ilişkin bildiri yayımlaması amacıyla imza kampanyası başlatıldı

  BAKÜ (AA)

  Amerikada faaliyet gösteren Türk ve Azerbaycan dernekleri, Obama yönetiminin resmi sitesinin "We are the people" (Biz Halkız) bölümüne "Soykırımı anın ve hatırlayın" isimli bir dilekçe yerleştirdi.
  Sözde "Ermeni soykırımı" kurbanlarının anısına Başkan Obama’nın bir bildiri yayınlaması için Ermenilerin başlattığı kampanyaya karşı başlatılan ve Amerikan halkını ve politikacılarını bilinçlendirmeyi amaçlayan dilekçede şu ifadelere yer verildi:
  "1914-22 yıllarında, Ermenilerin ’Taşnak’ ve ’Hınçak’ çeteleri ve Rus, Yunan ve Fransız ordularında hizmet eden Ermeni gönüllüleri, sistemli bir şekilde Anadolu ve Kafkasya’da yaşayan Türkleri ve Kürtleri katletti. 523 bin 955 Müslüman, bu soykırımın kurbanı oldu. Çok sayıda insan kayboldu veya toplu mezarlara gömüldü. Batılı tarihçilerin araştırmalarına göre bu yıllarda en az 2,5 milyon insan milliyetçi Ermeniler tarafından katledildi. Amerika’da yaşayan Türkler ve soykırım kurbanlarının aileleri adına biz Devlet Başkanı’nı bu katliamı tanımaya çağırıyoruz."
  ABD hükümeti, bu tarz kampanyalarda belirtilen tarihte yeterli imza toplanması halinde ABD Başkanı Obama’nın konuya ilişkin resmi açıklama yapabileceğini vadediyor.
  Kampanyanın geçerli olması için 15 Mart’a kadar 100 bin imza toplanması gerekiyor.
  Azerbaycanlılar, geçtiğimiz ay benzer kampanya başlatmış, Obama’dan, "Hocalı Soykırımı"nın 21. yıl dönümünde olayla ilgili görüş bildirmesinin istendiği dilekçeyi kısa sürede 100 bin kişi imzalamıştı.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular