Menu
 1. #1
  Avatar Resmi
  Ugur
  Efsane Watçı
  Mesaj
  1.392
  Konu
  26
  Üye Avatarı

  Mesaj:1.392

  Konu:26

  Beğeni:0

  Lokasyon:Adana

  Arkadaşlar forumda birçok konuda bahsi geçtiği için ayrı bi başlık altında net bi bilgi ile soru işareti bırakmadan yeni bir konu açmak istedim.Türkiye'deki şirketlerden birine yazılmak zorunda değilsiniz work and travel yapmak için.Buradaki şirketlerin size sağladığı olanakları Amerika'daki şirketlerde sağlarlar.Ancak aradaki prosedürleri çok iyi biliyor olmanız gerekir.Ücret açısından karlı olabilirsiniz ancak iş yükü size kalır.Konsoloslukta geçen bilgiyi olduğu gibi aktarıyorum buraya.

  Nickli Üyeden Alıntı

  There is no requirement for students interested in the Summer Work & Travel Program to make arrangements through a local agent.

  Linki : Work and Travel | Embassy of the United States Ankara, Turkey

  Önceki konularda soru soran arkadaşlar,

  erdii Nickli Üyeden Alıntı

  Merhaba arkadaslar. 2011 wat im cok guzel gecti, calistigim sirkette benden memnun kaldi, bu yaz icin geri cagirdilar, isin kisasi benim isim su an hazir. Bu durumda benim tekrar bir wat sirketine ihtiyacim var mi? Bu konu hakkinda deneyimli arkadaslar varsa ve yardim ederse sevinirim.

  tolgazinho Nickli Üyeden Alıntı

  Arkadaşlar merhaba, firma olmadan vize başvurusunda bulunmak mümkün mü? ds-2019 denen formu sadece firmalar doldurabiliyorumuş diye birşey duydum ama ne kadar doğru size sormak istedim. Yardımcı olursanız seviniirim

  Alfredo Nickli Üyeden Alıntı

  Arkadaşlar ben 2 yıl önce wat ile bir şirkete dahil olarak Alaskaya gittim. Bu yaz başka bir eyalete gitmek istiyorum fakat herhangi bir şirket olmadan. Gitmek istediğim eyaletten bazı şirketlere bireysel başvuru yaparak. Fakat vize sigorta falan bunların tam olarak nasıl üstesinden geleceğim konusunda endişelerim var. Ama boşyere prog. parası da baymak istemiyorum. Şirketleri birbirinden pek ayırt etmiyorum. Her halükarda mağduriyet yaşanıyor. Yani şirketin yapacağı aracılığı bizzat üstlenmek gibi bir şey yapmak istediğim. Siz ne önerirsiniz bu düşüncemde neler yapabilirim, yardımcı olabilecek arkadaşların fikirlerine ciddi boyutta ihtiyacım var..
  Nisan olmadı en geç mayıs gibi amerikada olmak hayalim

  sabristanbul Nickli Üyeden Alıntı

  arkadaşlar bu programa katılmayı düşünüyorum ama henüz bunu bilmiyorum illaki bir şirketle anlaşmak mı gerekiyor pasaporttan vizeye her işi kendimiz yapamazmıyız?veya vize için bir şirket mi gerekiyor..şirket olmadan orqaya gidip 3 ay kendimiz iş bularak çalışıp aynı şeyi kend başımıza yapamaz mıyız?

  vize başvurunda eeğer bir şirketle anlaşmamız yoksa bahanemiz ne olabilir bunun daı yine wat programı olabilir mi?

  şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..

  Dediğim gibi A'dan Z'ye ben uğraşırım diyosanız olmayacak iş değil.Ama kolayda değil.Buda Amerikadaki sponsor firmaların listesinin linki,konsoloslukta verilen link, : Designated Sponsor List | Participants | J-1 Visa
 2. #2
  Avatar Resmi
  azuhazu
  Üstad
  Mesaj
  2.584
  Konu
  38
  Üye Avatarı

  Mesaj:2.584

  Konu:38

  Beğeni:0

  Lokasyon:Where Philly Loves a Winner

  Bu biraz imkansız gibi çünkü kağıt işlemlerini başlatmak istediğinizde ds belgesini almak için ornegin ciee ye başvurduğunuzda diyorlarki, gidin herhangi bir ciee acentasına onlar yapsın işlemlerinizi, yani sizi kişisel olarak kaile almiyorlar
  Peki.
 3. #3
  Avatar Resmi
  Ugur
  Efsane Watçı
  Mesaj
  1.392
  Konu
  26
  Üye Avatarı

  Mesaj:1.392

  Konu:26

  Beğeni:0

  Lokasyon:Adana

  azuhazu Nickli Üyeden Alıntı

  Bu biraz imkansız gibi çünkü kağıt işlemlerini başlatmak istediğinizde ds belgesini almak için ornegin ciee ye başvurduğunuzda diyorlarki, gidin herhangi bir ciee acentasına onlar yapsın işlemlerinizi, yani sizi kişisel olarak kaile almiyorlar

  Bu forumda yazminn adındaki bayan arkadaş,kendisiyle 2009 yılında Amerikada tanıştım,o bu şekilde gelmişti Amerikaya ilk yılında.Sponsoru ciee değildi.Bu durumu kabul eden bi sponsor bulunursa olmayacak iş değil.Yapılacak işler belli artık gizli saklı kalmadı.Sigorta yapılması,DS-160 formu,DS-2019 formu,SEVIS ücreti,Konsolosluk randevusu gibi normalde danışman firmanın yaptığı işler öğrenciye kalıyor bu durumda.Bunların nasıl yapılacağıda az çok biliniyor.Bende bu yolu seçmem şahsen ama yapmak isteyenler için açı kapı var.Bu işlemleri hiç bilmeyen biri zaten kalkışmamalı bu şekilde başvuru yapmaya.En azından ilk gidişlerinde bi şirkete yazılıp gidip gelip işini hazır etmiş olursa herhangi bi sponsor işi hazır bi öğrenci için uygun olabilir..
 4. #4
  Avatar Resmi
  solakbeyi
  Deneyimli Watçı
  Mesaj
  248
  Konu
  19
  Üye Avatarı

  Mesaj:248

  Konu:19

  Beğeni:0

  Lokasyon:İstanbul - Kadıköy

  Ben bu yıl bir kaç sponsor bulup bu yolu deneyeceğim. Sonuçları bildiririm.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular