Menu
 • 1351 Görüntülenme
 • 1 Cevaplar

 1. #1
  Avatar Resmi
  aalpinistt
  Efsane Watçı
  Mesaj
  1.230
  Konu
  60
  Üye Avatarı

  Mesaj:1.230

  Konu:60

  Beğeni:1

  Merhaba arkadaşlar,

  Haberturk.com sitesinden alınmıs olan aşağıdaki haberi sizlerle paylaşmak istedim.

  Öncelikle kusura bakmayın demem lazım aslında, çünkü mesajın konu baslığını haberturk sitesinden alıp aynen kullandım. Sitenin amacı eminimki dikkat çekmekti fakat okuyunca anlayacaksınız ki sizlerde haberin baslığı ile içeriği arasında zerrenin 10da 1 i kadar alaka yok.
  Fakat yinede konuyla ilgili arkadaslar için paylaşmak istedim.

  Başlığı okuyunca herhalde dedim ya basvuru ücretleri azalıyor ya da bekleme süresi fakat
  Haberin başlığını ve içeriğini aşağıda yazıyorum, sizlerde göreceksiniz mükemmel ilgiyi !!!


  ABD vizesinde yenilik
  ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, 25 Ağustos’ta “Vizeler ve Diğer Konsolosluk İşlemleri” konulu bir web sohbeti düzenleyecek

  Sohbet sırasında katılımcıların sorularına ABD Başkonsolosu Richard Appleton yanıt verecek. Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, “Okumak için ABD’ye mi gidiyorsunuz? Gitmek mi istiyorsunuz? Pekala, işte size aklınızdaki öğrenci vizeleri ve diğer konsolosluk işlemleri ile ilgili soruları sormak için bir şans. Amerikan Büyükelçiliği tarafından düzenlenen, 25 Ağustos 2010 tarihinde saat 16.00’da ‘Vizeler ve Diğer Konsolosluk İşlemleri Bir Söyleşi’ isimli’ web sohbetine katılıp, ABD Başkonsolosu Richard Appleton ile sohbet edebilirsiniz” denildi. Bu arada, “Sorularınızın canlı olarak Başkonsolos Appleton tarafından İngilizce ve Türkçe cevaplandırılması için bu fırsatı kaçırmayın” ifadesini kullanan Büyükelçilik, soruların, önceden https://statedept.connectsolutions.com/usembassyankara adresinden gönderilebileceğini de duyurdu. Sohbete katılmak isteyenlerin de, ‘Misafir olarak gir’ seçeneğini işaretleyerek girmeleri gerekiyor.


  ABD vizesinde yenilik - HTEkonomi
 2. #2
  Avatar Resmi
  jailbird_tr
  Hayalperest Watçı
  Mesaj
  18
  Konu
  3
  Üye Avatarı

  Mesaj:18

  Konu:3

  Beğeni:0

  geçen yıl ankarada vize görüşmesine girdim. wat programı için. görüşme gayet olumlu geçti, ancak transcript im deki başarısız birkaç dersim yüzünden vize alamadım. (dersleri geç evrakları tekrar yolla dediler, geçtim ve yolladım sonuç : red. okulu bitirmeme daha 1 yıl vardı ve ihtiyacım olan 3 aylık j1 vizesiydi.nonimmigrant olduğumda herhalimden belliydi. o kadar emek ve zaman boşa gitti. bu şekilde magdur olan bi çok kişi vardı .
  diyeceğim şu ki, burada muhatap büyük patron oldugundan bu sohbetın soru kısmında bi çok öğrencinin j1 ve f1 vizelerinin önemsiz nedenlerle reddedilebildiğini, bu konuya mulakat yapan görevlilerin biraz daha duyarlı yaklaşmaları gerektiğini hatırlatsak, belki pozitif bi feedback alabilirz , amerikaya tatil(wat) veya eğitim için gidecek arkadaşlarımıza bir faydası olabilir. bu doğrultuda bir görüşü bir çok kişi iletirse, j1 ve f1 vizeye başvuranlara bi güzellik yaparlar belki.
  ( memura amir tokatı insin diye değil, isim verip şikayet edelim demiyorum tabi
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler