Menu
 • 1395 Görüntülenme
 • 12 Cevaplar

 1. #11
  Avatar Resmi
  fubar
  Profesyonel Watçı
  Mesaj
  563
  Konu
  14
  Üye Avatarı

  Mesaj:563

  Konu:14

  Beğeni:0

  Lokasyon:İzmir

  jilewer Nickli Üyeden Alıntı

  @makroklima

  abi ben görkem facebooktan görüşmüştük .

  konuya dönersek dediğin gibi her cümlemde iyi kazanmaktan bahsettim. ve bu yüzden forum tarafından yanlış anlaşılmaktan ve tek amacımın para kazanmak olduğunun düşünülmemesi amacıyla o notu yazdım

  bu arada icep world ile gitmeyi düşünüyorum konuştuğumuz gibi ve bana dediğin gibi şuan ellerinde iş oldğunu düşünmüyorum..

  ICEPWORLD düşünüosan Emerald Falls/Florida seçeneğini mutlaka seç Job Fairde. Çok tatlı managerlar var orda. Ve türkleri acayip seviyorlar. Wat Anılar Arşivinden Emeral Falls günlüğümü bulup okumanı öneririm.

  Panama City Beach hakkatten güzel bi yer. Emerald Falls çalışanlara iyi saat veriyor. Konaklama çok fazla pahalı değil. Deniz kenarı. Floridanın en güzel sahillerinden birtanesine sahip. Pamela Anderson'ın da oynadığı Baywatch (Sahil Güvenlik) Panama City Beachte çekilmiş. Beğeneceğini umuyorum.
  I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".
 2. #12
  Avatar Resmi
  sarr792
  Araştırmacı Watçı
  Mesaj
  52
  Konu
  0
  Üye Avatarı

  Mesaj:52

  Konu:0

  Beğeni:0

  Lokasyon:ankara

  ben 1 ci soruna cvp veriyim. otellerde housekepping den başka işler elbette var. bu tamamen senin tecrubene ve ingilizcene baglı olarak değişmektedir. lobby de kapıcı olmaktan tutda resepsiyonistlikten barda barmenlige kadar cesitli alanlarda iş pozisyonları oluyor...
  otellerde en iyi para kazandıran iş server lık yani garsonluktur (amerikada %18 tip zorunlu olduğu için) tabi bu otelden otele restaurantdan restauranta değişiklik gösterir. ama şuda varki ilk defa giden bir wat adayının garson olarak gitmesi nadir gorülen bir durumdur.
  ben ilk defa giden arkadaşlarıma busser lık yada food runnerlık felan tavsiye ederim bunlar bazı durumda tip alma durumları bile olmaktadır. ki yogun restaurant veya barlarda busserlar her hafta overtime yapabilirler. cunku restaurantda 10 garson 2 busser olur genelde iş yogun olmazsa manager garsonları gonderir 3-4 garson bırakır ama siz orda kapanana kadar beklersiniz. buda sizin overtime yapmanız demektir.
  ayrıca otellerde sadece restaurant ve bar yok room service olayı ve banket işi de var. bunlarda tipli işlerdir tercih edilebilir.
 3. #13
  Avatar Resmi
  sarr792
  Araştırmacı Watçı
  Mesaj
  52
  Konu
  0
  Üye Avatarı

  Mesaj:52

  Konu:0

  Beğeni:0

  Lokasyon:ankara

  jilewer Nickli Üyeden Alıntı

  Merhaba Turkishwat ailesi,
  aranıza yeni geldim yaklaşık 1 aydır neredeyse forumdaki bütün konuları okudum ve bu işi yavaş yavaş sindirmeye başladım yüzlerce topic okuduktan sonra ilk mesajımı yazıyorum

  Öncelikle ilk wat deneyimim olacağı için riski minimum olan eylemler içerisinde bulunmak istiyorum ve bunun için yardımlarınızı bekliyorum.

  Kafamdaki düşünceler ;

  1- Uçak parasından dolayı amerikanın doğu tarafı
  2- Yaz olacağından dolayı Sahil kenti olması(yada sahil kentine yakın olması)
  3- İlk kez gideceğimden dolayı bu doğu blokta , saatleri fazla olsada iyi çalışıp toplam maliyetimi düşürmek yada sıfırlamak.
  4- Gideceğim yer yazlık bir yer olacağından dolayı otellerde veya restaurantlarda iş yapmayı düşünüyorum.

  Not: lütfen 3. yorumun altına amerikaya para kazanma,maliyetini çıkarma düşüncesiyle gidiyosan gitme türkiyede de iş çok vs... gibi yorumlar yazmayın öyle bi amacım yok...

  Düşüncelerime göre sorularıma gelirsek

  1-otellerde housekeeperlık dışındaki işler nelerdir,iyi kazanılır mı?
  cevabınız hayırsa fast food&restaurant işleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

  2-ocean city,md düşünüyorum fakat konaklamanın pahalı olduğunu duydum.Ama iyi kazanırsam konaklamanın pahalı olması sorun olmaz.
  Oc hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum..

  3-kafamdaki düşüncelere göre sizin tavsiye edeceğiniz,önereceğiniz yerler iş seçenekleri var mıdır ?

  Her türlü görüş öneri ve yardımlarınızı bekliyorum


  EDİT: Otel,hostel işinde çalışırsak konaklamayı onlar verir mi yada düşük ücretlerde faydalanabilir miyim ?

  burda 1 ci soruna cvp veriyim. otellerde tüm departmanlarda iş seçeneği bulunmaktadır ki sorarsan en iyi iş genel olarak hangisi barmen lik ve server lıktır. sebebi ise amerikada %18 mecburi tip olmasından kaynaklanmaktadır. ama ilk defa wat a katılacak birinin bu pozisyonlara girmesi zordur. beceri tecrube ve iyi bir dil isterler. bana sorarsan otelde busser olmanı tercih ederim cunku over time yapma ihtimalin cok yüksektir. cunku restaurant da 10 garson 2 busser olur genelde seson düşük olsada busser restaurant acık oldugu surece orda bulunmak zorundadır garson sayısı dussede busser lar sabit kalır buda para kazanman anlamına gelir... restaurant tercih ediceksen mutlaka internet sitesine gir toplam masa sayısndan tutta facebook daki grubuna kadar durumunu kontrol et eger iyi bir müşteri potansiyeli varsa bu seninde iyi para kazanacagını gosterir.
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular