Menu
 1. #1
  Avatar Resmi
  esevente
  Hayalperest Watçı
  Mesaj
  1
  Konu
  1
  Üye Avatarı

  Mesaj:1

  Konu:1

  Beğeni:0

  Lokasyon:istanbul

  arkadaşlar biliyorum burada work and travel olayına daha yoğunsunuz ama yurtdışındaki belgelerle ilgili tecrübelerinize dayanarak bir kaç soru sormak istiyorum..

  benim üniversite kaydımda birkaç belge istendi ingilizcem fena değildir ama birkaçının içeriğini anladıysamda türkçedeki adını veya hangi makamdan alabileceğimi çözemedim onlar hakkında size başvurim dedim. bu arada 2 yıllık marmara üniversite mezunuyum lise diplomamı okula verdiğim için belgelerin okul ile ilgili olanlarını üniversiteden talep edeceğimi belirtmek isterim.

  1- a certificate of his/her total marks average, issued either by the ministry of education or by the competent educational authority of the candidate's country, or by the embassy of his/her country in sweden, the total marks average should be issued on a 0-20 marks scale, 20 being the top mark and 0 the lowest mark.

  şimdi tmm 0-20ye çevircem transcripi anladığım kadarıylada, bunu türkiyede yapan yetkili merci kimdir hiç bilmiyorum. ordaki konsoloslukta yapim dicem ama onları aradım bana yakın konsoloslukta herhangi bir eğitim ateşeliği olmadığını ancak askerlik tecili yaptıklarını sölediler..

  2- a certificate showing not only the candidate's origin, but also his/her parents' origin (it should be clearly confirmed that none of them is of sweedish origin).

  bu aslında basit gibi durdu ilk başta ama "clearly" demesi kafamı karıştırdı. aile soy ağacınımı yoksa herkesin tek tek vukuatli nufus kaydınımı ya da bilinmedik farklı bişeymi vereceğim anlayamadım.

  3-a certificate issued by the competent educational or diplomatic authority of the candidate's country, confirming that his/her graduation certificate entitles him/her to enter a higher education instituion in his/her own country.

  benim bildiğim diploma aldıktan sonra ayrı bi yazıya veya izine tabi olunmadan okuma hakkın vardır heyerde ama bunlar ayrı belge istiyolar devam edebileceğimi gösteren. bu master içinde değil üstelik. kimden nasıl temin ederim adı nedir bilen varmı?

  4- a certificate issued by the competent educational or diplomatic authority of the candidate's country, confirming the country and the cirriculum of the candidate's graduation school.

  müfredatı gösterecek belgenin adını bilmiyorum. transcripti 2 kere istemeyeceklerini göz önünde bulundurduğumdan adını bilen varsa yazmasını rica ederim.

  tecrübelerinize dayanarak belgeler hakkında fikri olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.teşekkürler.
 2. #2
  Avatar Resmi
  CaMuR
  Wat Profesörü
  Mesaj
  624
  Konu
  8
  Üye Avatarı

  Mesaj:624

  Konu:8

  Beğeni:0

  1. milli eğitim bakanlığı ya da sweden daki konsolosluk tarafından onaylanmış olacak...

  2. vukuatlı nüfüs örneği

  3. bu sanırsam tavsiye mektubu gibi bişey olabilir...

  4. bunun hakkında bi bilgim yok...müfreadat olma olasılıgı yüksek çünkü ders denkliklerine bakabilirler...
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular