Menu
 • 1018 Görüntülenme
 • 6 Cevaplar

 1. #1
  Avatar Resmi
  okayme
  Hayalperest Watçı
  Mesaj
  3
  Konu
  1
  Üye Avatarı

  Mesaj:3

  Konu:1

  Beğeni:0

  Merhaba arkadaşlar,

  Türkiye'deyken cankurtaran olma düşüncesiyle danışman şirketime gittim. İş bulmaları uzun sürmedi Continental Pools ile görüştüm ve işe girdim. Geçen hafta Cuma ( 5 Haziran ) günü gece Amerika'ya geldim. Önce Maryland'a aldılar ilk eğitim için. Cumartesi eğitimi bitirip pazar yola çıkacaksın dediler eşyalarını topla dediler. Topladım ama cumartesi günü eğitimin yarısını yapıp diğer yarısını pazar yapıcaz dediler eşyaları tekrar dizdim. Pazar günü toplan eğitimden sonra gideceksin dediler toplandım. Pazartesi gideceksin dediler. Pazartesi günü tekrar eğitime giderken eşyaları topladım, arabaya koyduk, eğitim için herkesin olduğu yere gittik, eşyalar eve geri döndü, dediler yarın gideceksin. Salı günü yola çıktık ds belgemde richmond yazmasına rağmen Virginia da Williamsburga gonderdiler. Bir Türk arkadaşla beraber geldik. Bir tane havuz vardı boşta orada çalışan lifeguard biz gidince işten ayrıldı. Arkadaşla taş-kağıt-makas yaptık. O orada geçici işe başladı, ben eve döndüm. Salı günü akşam supervisor'a yarın ne olacak dedim, bilmiyorum Schedule'ı yapmaya çalışıyoruz evde telefon bekle dedi. Çarşamba öğlene doğru telefon geldi, bir havuzda cankurtaran yokmuş biri geldi beni almaya çalıştım o gün. Çarşamba akşam yine sordum ne olacak durumum diye yine bilmiyoruz dediler. Perşembe günü öğlene doğru şirketin insan kaynakları müdürüne mail attım sitemkar bir şekilde anlattım durumu, hemen arıyorum dedi. Buradaki ofisi aradı hemen 'bence' yalandan sesimi kesmek için supervisor geldi çalışan çocuğun da haberi olmaksızın Schedule da olmayan bir şey yaparak onu çıkardı ben çalıştım. Akşam yine yarın ne olur bilmiyorum evde telefon bekle dedi. Bugün Cuma geleli 1 hafta oldu. Sadece oturuyorum evde telefon bekliyorum kimse bir şey bilmiyor sadece para harcıyorum. Bölgede 14 tane havuz varmış hepsi dolu. Burada lifeguard ihtiyaçları olmamasına rağmen beni buraya gönderip yedek oyuncu misali bekletiyorlar bir şey olursa çalışayım diye. Adam gibi para kazanamıyorum daha geleli 1 hafta oldu 14 saat çalışabildim. Ne yapmalıyım acil yardım ederseniz çok sevinirim. Şikayet edebileceğim yerler veya yeni iş mi bakmalıyım acil yardımlarınıza yorumlarınıza ihtiyacım var.
 2. #2
  Avatar Resmi
  ozgursum
  Site Yöneticisi
  Mesaj
  5.410
  Konu
  27
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.410

  Konu:27

  Beğeni:22

  Lokasyon:Antakya

  ilk hafta boyle durumlarin olmasi oagandisi degildir. Oncelikle bunu bil. Eger durumunda 2. hafta hicbir duzelme olmazsa gorusmen gereken yer sponsorsundur. Sponsorunla iletisime gec ve sana is sozlesmesinde yazan saatlerin verilmedigini belirt. Dedigim gibi bu haftayi d beklemen iyi olacaktir.
 3. #3
  Avatar Resmi
  okayme
  Hayalperest Watçı
  Mesaj
  3
  Konu
  1
  Üye Avatarı

  Mesaj:3

  Konu:1

  Beğeni:0

  Tamamdır sağ olasın teşekkür ederim bu cumaya kadar bekliyorum o zaman.
 4. #4
  Avatar Resmi
  ozgursum
  Site Yöneticisi
  Mesaj
  5.410
  Konu
  27
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.410

  Konu:27

  Beğeni:22

  Lokasyon:Antakya

  hala duzelme yoksa sen ilk maili at ya da ara sponsorunu. Ilk iletisime gec.Durumunu anlaT.
 5. #5
  Avatar Resmi
  okayme
  Hayalperest Watçı
  Mesaj
  3
  Konu
  1
  Üye Avatarı

  Mesaj:3

  Konu:1

  Beğeni:0

  Supervisorımla konuştum. Bulgarlsr Sırplar falan mayıs sonunda geldiği için hepsi bir yerlere yerleştirilmişler ben sonradan gelince boş yer yok ve sezonun başı olduğu için sürekli bir sirkülasyon varmış gelenler gidenler. Haftalık program yapıp herkese eşit saat vermeye çalışıyorlarmış ama kolay olmuyormuş. Supervisorım bu hafta sabırlı olmamı istedi önümüzdeki hafta duzelticem dedi. Yine ara ara çalışıyorum ama ev arkadaşlarım 55-60 saat çalışırken ben ancak 30-40 saat çalışıyorum ve zamanı belli değil ihtiyaç olunca arıyorlar. Düzeleceğini soyluyorlar önümüzdeki haftaya kadar bekleyeyim diyorum. Şirketin insan kaynakları müdürüne Türkiye'deki danışman firmamdakileri de cc ye ekleyerek mail attım bu yazdıklarımı benim durumumu falan eğer haftaya da düzelme olmazsa Amerikadaki sponsor firmamla iletişime geçeceğimi söyledim. Şimdi beklemedeyim. Teşekkür ederim ilginiz için.
 6. #6
  Avatar Resmi
  watkenaydu
  Deneyimli Watçı
  Mesaj
  198
  Konu
  7
  Üye Avatarı

  Mesaj:198

  Konu:7

  Beğeni:0

  Lokasyon:ankara

  40 saat calisiyorsan haline sukret full time calisiyorsun demektir
 7. #7
  Avatar Resmi
  ozgursum
  Site Yöneticisi
  Mesaj
  5.410
  Konu
  27
  Üye Avatarı

  Mesaj:5.410

  Konu:27

  Beğeni:22

  Lokasyon:Antakya

  kusura bakma da biz 15-20 saat calisiyorsun sandik. 35-40 saat calisarak hicbir sikayetini kimse sallamaz. Umarim saatlerin artar
Etiketler
Konuyu Görüntüleyenler

Benzer Konular